Vlček s Tarrom obsadili v K2 na 1000 m konečnú ôsmu priečku

18.08.2016 Celý región

Bratislava 18. augusta (Teraz.sk/TASR) - Slovenský dvojkajak v zložení Erik Vlček, Juraj Tarr si v A-finále K2 na 1000 m na OH v Riu de Janeiro na medailu nesiahol.

Po solídnom začiatku sa slovenské duo postupne v priebežnom poradí prepadávalo, aby napokon v A-finále obsadilo konečnú ôsmu priečku. Zlato získali favorizovaní Nemci Max Rendchmidt s Marcusom Grossom, striebro patrí Srbom Markovi Tomičevičovi s Milenkom Zoričom. Bronz si vypádlovali Austrálčania Ken Wallace s Lachlanom Tameom.

Vlček s Tarrom figurovali po polovici trate na piatej priečke, po druhej päťstovke klesli o tri pozície. Pred odletom do Ria sa na K2 špeciálne nepripravovali a už postup medzi elitnú osmičku bol pre nich úspechoch. Ich prioritou je totiž uspieť v štvorkajaku, kde sa predstavia spoločne s Denisom Myšákom a Tiborom Linkom.

Finále K4 na olympijskom kilometri je na programe v sobotu popoludní SELČ. Vlček v K2 zopakoval výsledok z OH 2012 v Londýne, kde štartoval s Petrom Gellem.